Poniedziałek 13.05.2024

liczba odwiedzin: 819662

Programy i projekty edukacyjne

Celem programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Przystępując do programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup  wyposażenia  technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych dzieci i młodzieży, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacj oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Wdrożenie nowoczesnego sprzętu uatrakcyjniło zajęcia szkolne i pozwoliło uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

Podczas zajęć rozwijających informatycznych uczniowie klasy 5:

- składali roboty poruszające się na kołach oraz poznali podstawowe moduły elektroniczne i rolę jaką pełnią w robocie elementy elektroniczne,

- tworzyli i zapisywali programy sterujące robotem,

- obserwowali wyniki swojej pracy oraz wprowadzali modyfikacje.

Wykorzystywanie podczas lekcji matematyki zestawów konstrukcyjnych ciągle rozwija wśród naszych uczniów procesy zapamiętywania i procesy rozumowania. Wpływa jeszcze bardzej na atrakcyjność zajęć, a pomysłowość uczniów sprawia, że powstaje wiele ciekawych konstrukcji i budowli.

Uczniowie zapoznali się z podstawową obsługą drukarki 3D i mieli możliwość zaobserwowania jak powstaje projekt.

Korzystanie z mikrofonu krawatowego w dużym stopniu ułatwia nam zrealizowanie szkolnych działań m. in. imprez okolicznościowych, przedstawień.

Pierwszoklasiści stawiają pierwsze kroki w robotyce

Niezwykle dużo radości sprawia dzieciom zdobywanie nowych doświadczeń. A te związane z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, są niesamowicie atrakcyjne. Pierwszoklasiści próbowali swoich sił przy konstruowaniu robotów - pojazdów z klocków. Chociaż nie udało się za pierwszym razem, to, jak przystało na prawdziwych konstruktorów, nie poddali się i próbowali aż do skutku. A końcowy efekt dał im wiele radości.