Sobota 27.04.2024

PRACOWNIA PRZYRODNICZA

Uczniowie klasy 7 podczas lekcji biologii , której tematem był układ wydalniczy.

Uczniowie zapoznali się z budową układu wydalniczego jak również zapoznali się z fizjologią powstawania moczu. Podczas lekcji uczniowie aktywnie brali udział w testach interaktywnych i rozwiązywali karty pracy .

Uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody zaznajomili się z budową układu oddechowego.

Modele przedstawiające płuca  jak również rozwiązywanie testów interaktywnych umożliwiło zwizualizowanie narządu, dzięki któremu odbywa się wymiana gazowa.

Uczniowie klasy 7 podczas lekcji, której tematem był układ krążenia.

Uczniowie zapoznali się z budową serca – fizjologią  pracy serca (obieg krwi w ciele człowieka) .

Podczas lekcji uczniowie zmierzyli sobie ciśnienie krwi .

Uczniowie podczas lekcji biologii, której tematem była budowa komórki: zwierzęcej, roślinnej, bakteryjnej.

Modele komórek, jak również obserwacje mikroskopowe zilustrowały uczniom w/w komórki.

Uczniowie podczas lekcji sami stworzyli swoje modele komórek.

Uczniowie klasy 6 podczas zajęć z biologii, której tematem był świat owadów.

Uczniowie klasy 7 podczas zajęć z biologii, której tematem był aparat ruchu-czynny (ukł. mięśniowy) i bierny (ukł. kostny).