Czwartek 02.05.2024

Rok bażanta

"Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka?"

Janusz Korczak

Nasza Szkoła po raz piąty przystąpiła do programu aktywnej edukacji ekologicznej "Ożywić pola".
    W roku bażanta nawiązaliśmy współpracę z KŁ "Daniel" w Wołowie, a także KŁ "Leśnik" Dębno. Współpracę z ramienia KŁ "Daniel" koordynował pan Zbigniew Pawlus - wieloletni przyjaciel szkoły, a z ramienia KŁ "Leśnik" pan Adam Grodzki - prezes Koła.
Działania na terenie szkoły koordynowały: mgr Edyta Micewicz i mgr Barbara Piszczek.
    Poniżej można prześledzić wspólną pracę koordynatorów: nauczyciela przyrody, wychowawców i myśliwych mającą na celu podnieść świadomość ekologiczną dzieci, rozbudzić zainteresowania przyrodnicze i szacunek do przyrody.
Zapraszamy.

JESIENNY SPACER Z LORNETKĄ W RĘKU,     SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM,     SZKOLNE UROCZYSTOŚCI HUBERTOWSKIE,     WYPUSZCZANIE BAŻANTÓW,     KONKURS PRZYRODNICZY,     SPRZĄTANIE ŚWIATA,     TYDZIEŃ MYŚLIWEGO,     ZNACZENIE BIORÓŻNORODNOŚCI W PRZYRODZIE,     KONKURSY PRZYRODNICZE ROZSTRZYGNIĘTE,    BOŻONARODZENIOWY FESTYN CHARYTATYWNY,    CO SŁYCHAĆ U KACZKI,     MALUCHY DOKARMIAJĄ PTAKI,    W REMIZIE ŚRÓDPOLNEJ,   ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM,     WIZYTA PRZY PAŚNIKU,     CIEKAWE LEKCJE PRZYRODY,    CO U WAS SŁYCHAĆ,    DOWIEDZ SIĘ WIECEJ - BAŻANT,    REMIZA ŚRÓDPOLNA - MAPA,     CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MYŚLIWI TEŻ,     DOWIEDZ SIĘ WIECEJ - ZNACZENIE REMIZ ŚRÓDPOLNYCH,    JEDEN Z DZIESIĘCIU,     KONKURS FOTOGRAFICZNY,    ZNACZENIE REMIZY ŚRÓDPOLNEJ - KONKURS    ŻYCIE PSZCZÓŁ Z BLISKA,    KAMPANIA EKOLOGICZNA,     CO SŁYCHAĆ W BUDKACH LĘGOWYCH

BAŻANT
Bażant to jest druh rolnika,
Dzięki  niemu stonka znika.
Kto bażanty ma na roli,
Tego głowa już nie boli
.

Interesujesz się ptakami ? A może jeszcze tego nie wiesz ?
Koniecznie zajrzyj na strony :
http://ptaki24.pl/, http://www.glosy-ptakow.pl

Możesz obserwować ptaki dzięki kamerom on-line, obejrzeć filmy lub atlas ptaków, albo pogimnastykować główkę i rozwiązać łamigłówkę. Nie przegap szansy na dobrą zabawę!