Czwartek 18.04.2024

Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej została założona w 1945 r.

Budynek szkoły, do której uczęszczali nasi dziadkowie i rodzice dziś pełni funkcję mieszkalną, ponieważ od 1997 r. uczniowie mogą uczyć się w nowym budynku.

Wybudowanie szkoły było możliwe dzięki wsparciu finansowemu

FUNDACJI WSPÓŁPRACY POLSKO - NIEMIECKIEJ

co zostało upamiętnione tablicami, które znajdują się przy wejściu do szkoły.

Budynek swoją architekturą i funkcjonalnością został również dostosowany do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Podjazd dla wózków pod główne drzwi szkoły,
przestronne korytarze i toalety mają ułatwić poruszanie się osobom
o szczególnych potrzebach.

Do szkoły uczęszczają uczniowie z trzech wsi: Krzydliny Wielkiej, Krzydliny Małej i Domaszkowa.

Dowozy odbywają się dzięki usługom lokalnego przewoźnika i opiece nauczycieli odpowiedzialnych za bezpieczny przejazd uczniów do szkoły.

Szkoła posiada profesjonalną kadrę pedagogiczną oraz oferuje bogate zaplecze dydaktyczne:

pięknie urządzone sale lekcyjne i przestronne korytarze, na
których eksponowane są prace uczniów oraz dekoracje okolicznościowe

salę komputerową, do której z miłą chęcią przychodzą uczniowie na lekcje informatyki    oraz koła informatycznego

salę gimnastyczną, w której odbywają się lekcje wychowania fizycznego

świetlicę szkolną

stołówkę

szkoła oferuje bogaty zasób biblioteczny oraz czytelnię

z dostępem do Internetu

wolny czas podczas przerw uczniowie mogą spędzać na boisku szkolnym lub placu zabaw pod opieką nauczycieli